Celebracja każdego święta jest nierozerwalnie złączona z licznymi symbolami. Także Boże Narodzenie w Anglii to ciekawa symbolika. Sam fakt, że święta w Polsce i w Anglii znacznie się od siebie różnią, w samym ich obchodzeniu, to jeszcze nie wszystko. Inne są ich atrybuty. Pewne elementy przywędrowały i do nas, ale nie we wszystkich polskich domach się je kultywuje. Mowa o zawieszaniu gałązki mistletoe. Chodzi o jemiołę, która stała się symbolem Bożego Narodzenia w wielu krajach anglojęzycznych. Prawdopodobnie zwyczaj dekorowania nią domów ma ponad 2 tys. lat i wywodzi się od Druidów- starożytnych kapłanów celtyckich. Towarzyszyła wielu ceremoniom religijnym przez nich odprawianym i tym samym stała się rośliną świętą. Aktualnie stanowi symbol całujących się pod nią par, którym ma przynosić szczęście i miłość.
Rozpowszechnionym obecnie na całym świecie symbolem świąt są kartki z życzeniami. Okazuje się, że prekursorem ich wysyłania był Brytyjczyk, który w roku 1843 kazał wydrukować wielokrotnie kartkę przedstawiającą rodzinę podczas świątecznego posiłku. I tak trafiła ona do wielu domów stając się tym samym znakiem Bożego Narodzenia a dzisiaj wszyscy wysyłamy sobie takie kartki. W Polsce zwykle przedstawiającymi Świętą Rodzinę z nowonarodzonym Jezusem. Atrybutem świąt w Anglii jest także choinka. Tradycję jej strojenia kultywuje się tam nieco dłużej niż w Polsce a zwyczaj ten przywędrował do Anglii z Niemiec w 1800 roku.
Wiele symboli świątecznych w Anglii stanowią pojawiające się na stołach potrawy. Prócz indyka i puddingu ze śliwkami nie może zabraknąć mince pies czyli brytyjskich babeczek. Wykonuje się je z kruchego ciasta a nadziewa suszonymi owocami z dodatkiem aromatycznych przypraw: cynamonu, goździków, czy gałki muszkatołowej. Te pyszne ciasteczka mają swoją historię, bowiem do Anglii przywędrowały w XIII wieku a Król Henryk VIII wprowadził je na królewskie stoły jako bożonarodzeniowy przysmak. Wśród angielskich obyczajów bożonarodzeniowych jest także Christmas crackers. Jest to papierowa tuba z ozdobnego papieru zawiązana na obu końcach. By się dostać do jej zawartości dwie osoby muszą jednocześnie za nie ciągnąć. Wtedy wydobywa się zawartość a rulonik pęka wydając charakterystyczny odgłos. W środku są słodycze i drobne zabawki dla dzieci i nie tylko.