Jak napisać wypracowanie o Bożym Narodzeniu w Anglii?

Krótkie wypracowania tematyczne to stały punkt zajęć językowych w wielu szkołach. Jest to zadanie dosyć łatwe jeśli chodzi o poziom trudności. Dodatkowo słownictwo jest proste do przyswojenia, tak więc nikt kto choć trochę zna obyczaje oraz podstawowe zwroty i wyrażenia angielskie nie powinien mieć z tym trudności. Forma takiego wypracowania nie będzie odbiegać od tych jakie pisze się w języku polskim. Wiadomo, ze trzeba poświęcić nieco więcej czasu na gramatyczne opracowanie tekstu. Jednakże krótkie zdania w czasie Simple Present lub Simple Past będą najbardziej odpowiednie. Oczywiście można użyć różnych czasów tworząc rozbudowane wypowiedzi, jednakże wtedy łatwiej o błąd. Jeśli posiada się podstawową wiedzę na temat jeżyka angielskiego, polecane są wspomniane dwa czasy. Wypracowania najczęściej mają określoną ilość słów, jaką można użyć.

Chodzi o to by była to praca na temat, zawierała najważniejsze opisy zwyczajów bożonarodzeniowych a Anglii, tego jak spędza się tam poszczególne dni świąteczne oraz można wspomnieć także o tradycjach bożonarodzeniowych w innych krajach anglojęzycznych na przykład o świętach w Australii czy USA. Jednakowoż skupiamy się najpierw na temacie głównym później można dodać zdanie lub dwa o innych krajach. Warto zrobić krótki wstęp na temat tego, że Boże Narodzenie w Anglii poprzedza czterotygodniowy adwent. Jest to też czas przygotowywania dekoracji świątecznych, w domach i na ulicach miast.

Brytyjczycy kupują prezenty i szykują się do świętowania. Wspominamy o tym, że nie celebruje się tam Wigilii a zamiast kolacji wigilijnej ma miejsce świąteczny obiad- Christmas Dinner, w Pierwszy Dzień Świąt. Warto wymienić tradycyjne potrawy używając zwrotów i słówek bożonarodzeniowych: roast turkey, mince pies, christmas pudding. Kolejny akapit to zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe Brytyjczyków: zawieszanie mistletoe, przełamywanie się Wishbone, otwieranie Christmas Crackers, śpiewanie Christmas carol. Dobrze też wspomnieć o uroczystym przemówieniu królowej na 25 grudnia The Queen’s Speech, które ma miejsce o godzinie 15:00 czasu londyńskiego a potem Anglicy zasiadają do uroczystego obiadu. Podsumowaniem wypracowania o świętach w Anglii może być krótki tekst życzeń.